AGUCUK BABY şirketinin pazarlama stratejilerinin temeli, müşteri odaklılıktır. AGUCUK BABY’nin pazarlama sloganı “Müşterilerimiz şirketin bir ortağıdır”. Bu nedenle çalışma prensibi olarak müşteriler ile birlikte büyüme temel ilke olarak kabul edilir. Bu doğrultuda temel pazarlamanın tüm aşamaları, doğru ürünü, doğru pazarda, doğru müşteriye, doğru satış kanallarıyla, doğru zamanda en rekabetçi fiyatla sunma üzerine inşa edilmiştir.

Geçtiğimiz yıl itibariyle ürünlerimizin %70’i yurtiçi pazarlara, %30’u ise uluslararası pazarlara satılmıştır. Firma toplam satışları içerisinde uluslararası pazar satışlarına ait pazar payını arttırmayı amaçlamaktadır. Bunun için markalaşma faaliyetlerini önemsemekte ve AGUCUK BABY markasına yatırım yapmaktadır.

Sektörde kaliteli ürün ve uygun fiyatı temsil eden pazar konumunu güçlendirmek için pazarlama faaliyetlerine önem vermektedir. Dağıtım politikasında hızlı, kaliteli ve sorunsuz ürün teslimini ilke edinmiştir. Bu amaçla müşterileri ile eşzamanlı iletişim araçlarını kullanır ve düzenli olarak etkin pazarlama ölçün yöntemleri uygular.

Müşteri odaklılık, şirket politikamızın özüdür. Yurtiçi ve yurtdışı müşterileri ile güvene dayalı uzun süreli ilişkiler kurmak firmanın en önemli vizyon esaslarından biridir. Pazarlama hizmetlerin temelinde,  toptan satış müşterileri nezdinde şirket güveni oluştur; son kullanıcı nezdinde ise marka güveni oluştur anlayışı yer almaktadır.

pazarlama-b